Committees

ESG Committee*

Name Elective Position Occupied Date of Possession Term of Mandate
Simony Fernanda Coordinator of the ESG Committee 19/12/2023 Until AGM of 2025
Gilberto Mautner Member of the ESG Committee 19/12/2023 Until AGM of 2025
Fernando Biancardi Cirne Member of the ESG Committee 19/12/2023 Until AGM of 2025
Andrea Gora Cohen Member of the ESG Committee 19/12/2023 Until AGM of 2025
Flavio Benício Jansen Ferreira Member of the ESG Committee 19/12/2023 Until AGM of 2025
Manuela Vaz Artigas Member of the ESG Committee 19/12/2023 Until AGM of 2025
Otavio Dantas de Carvalho Member of the ESG Committee 29/02/2024 Until AGM of 2025
Henrique Bastos Marquezi Filho Member of the ESG Committee 29/02/2024 Until AGM of 2025

Audit Committee*

Name Elective Position Occupied Date of Possession Term of Mandate
Carlos Elder Maciel de Aquino Coordinator of the Non-statutory Audit Committe 04/12/2019 Until AGM of 2025
Flavio Benício Jansen Ferreira Member of the Non-statutory Audit Committee 04/12/2019 Until AGM of 2025
Fernando Dal-Ri Murcia Member of the Non-statutory Audit Committee 04/12/2019 Until AGM of 2025

Human Resources Committee*

Name Elective Position Occupied Date of Possession Term of Mandate
Simony Fernanda Coordinator of the Human Resources Committee 13/01/2020 Until AGM of 2025
Gilberto Mautner Member of the Human Resources Committee 10/01/2020 Until AGM of 2025
Fernando Biancardi Cirne Member of the Human Resources Committee 13/01/2020 Until AGM of 2025
Andrea Gora Cohen Member of the Human Resources Committee 30/04/2021 Until AGM of 2025
Flavio Benício Jansen Ferreira Member of the Human Resources Committee 04/12/2019 Until AGM of 2025
Manuela Vaz Artigas Member of the Human Resources Committee 19/12/2023 Until AGM of 2025
Otavio Dantas de Carvalho Member of the Human Resources Committee 29/02/2024 Until AGM of 2025

Information Security Committee*

Name Elective Position Occupied Date of Possession Term of Mandate
Rafael Abdo Coordinator of the Information Security Committee 13/01/2020 Until AGM of 2025
Gilberto Mautner Member of the Information Security Committee 10/01/2020 Until AGM of 2025
Gustavo Gomes Salviano Member of the Information Security Committee 13/01/2020 Until AGM of 2025
Higor de Araújo Franco Member of the Information Security Committee 13/01/2020 Until AGM of 2025

Ethics and Conduct Committee*

Name Elective Position Occupied Date of Possession Term of Mandate
Fernando Biancardi Cirne Coordinator of the Ethics and Conduct Committee 13/01/2020 Until AGM of 2025
Aline Goldsztejn Member of the Ethics and Conduct Committee 10/01/2020 Until AGM of 2025
Simony Fernanda Member of the Ethics and Conduct Committee 13/01/2020 Until AGM of 2025
Otavio Dantas de Carvalho Member of the Ethics and Conduct Committee 24/02/2024 Until AGM of 2025
*Non statutory